Кога пиете антибиотици – Никако не земајте една намирница

Кога пиете антибиотици – Никако не земајте една намирница

Ако примате антибиотици тогаш треба да успорите со една намирница.

Имено, млекото во комбинација со антибиотици го успорува нивното дејство и прави поспоро да се апсорбираат.Затоа ако земате антибиотици, не пијте многу млеко.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко