Кремав сос повкусен од мајонез – Готов за 5 минути

Кремав сос повкусен од мајонез – Готов за 5 минути

Направете сос повкусен од мајонез.

Состојки:

  • 1 жолчка
  • 1 лажиче вода
  • 1 лажиче лимонов сок
  • 110 гр. маргарин
  • 1 прстофат сол

Се мешаат жолчка со сок од лимон, вода и сол. Се топи маргарин на оган со мешање, се става смесата и се меша. Сосот е готов.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера