Намирници кои ќе ви помогнат да го решите проблемот со надуеност

Намирници кои ќе ви помогнат да го решите проблемот со надуеност

Ако имате проблеми со надуеност, еве кои намирници ќе ви помогнат!Суви сливиСувите сливи се природен лаксатив и имаат ефект на празнење на цревата. Сувите сливи содржат висок процент на влакна и сорбитол. Овие два елементи придонесуваат за нормализација на дигестивниот тракт.

Овесна каша

Овесната каша содржи влакна и го подобрува варењето. Овие влакна ја омекнуваат столицата.

Јогурт

Неприкосновен стабилизатор на цревната флора и природен пробиотик.

Ленено семе

Неверојатен лаксатив кој го подобрува варењето. Кога користите ленено смее, гледајте да биде мелено за да делува побрзо.

Повеќе на Готви.мк

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)