Колку долго може да стои овошјето во замрзнувач – Кога станува опасно за јадење?

Колку долго може да стои овошјето во замрзнувач – Кога станува опасно за јадење?

Ако сакате да замрзнете овошје во ладилникот, треба да внимавате на неколку чекори.

Треба да е квалитетно и зрело без никакви оштетувања и места каде скапало.

Секако, не е секое овошје за замрзнување, како круши, грозје.

Најидеално е ситното и зрнесто овошје.

Рокот на траење вака во ладилник му е од осум до 10 месеци.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера