Искористете го сокот од месото – Направете највкусен сос

Искористете го сокот од месото – Направете највкусен сос

Ако печевте месо, искористете го сокот кој останал од печењето.
Измешајте го со малку кисела павлака и ќе добиете деликатесен сос за компири, ориз или тестенини.Ќе биде ароматично и вкусно.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера