Чај од нане – Сите придобивки од една шолја

Чај од нане – Сите придобивки од една шолја

Чајот од нане е многу корисен и здрав и треба да го пиете што е можно почесто.

Има етерично масло во себе, содржи флавониди и горки состојки, а тие заедно помагаат за сите проблеми со желудникот, варењето на храната, како и проблемите празнење.

Помага и за проблеми со жолчката.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера