Ако јадете мусли често – Овие витамини ги има во себе

Ако јадете мусли често – Овие витамини ги има во себе

Ако муслито е чест избор кој го правите за појадок или вечера, тогаш треба да знаете и кои витамини ги внесувате.
Во себе содржи витамини Б1 и Б6, фолна киселина, витамини Д, А и Е, влакна и минерали.
Има антиоксиданси кои не чуваат од грип и настинка.
Помага за имунитет и добросостојба на телото, влакната не прават сити подолго време и така со муслито намалуваме тежина.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера