Титов колач – со ореви и чоколадо

Титов колач – со ореви и чоколадо

Одличен колач со чоколадо и ореви.

Состојки за бисквит:

 • 4 јајца
 • 200 гр шеќер
 • 1 ванилин шеќер
 • 100 гр мелени ореви или лешници
 • 5 лажици зготвено црно кафе – ладно
 • 5 лажици брашно
 • 1 прашок за печиво
 • 3 лажици масло

Состојки за фил:

 • 400 мл млеко за прв фил
 • 5 лажици брашно
 • 2 жолчки
 • 200 гр маргарин за втор фил
 • 10 лажици шеќер
 • 1 ванилин шеќер
 • 100 гр растопено чоколадо
 • 3 лажички ореви

Начинот на подготовка поглендете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бокина кујна“:

Повеќе на Готви.мк

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)