Совети за правење чај – Неколку техники за подобар вкус

Совети за правење чај – Неколку техники за подобар вкус

Неколку совети да направите супер чај.

Водата секогаш треба да биде мека, а секогаш е чува во огноотпорен или стаклен сад.

Секогаш сварениот чај треба да отстои малку со капак.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб