Колачиња со кокос и банана за десерт

Колачиња со кокос и банана за десерт

Неодоливи колачиња со кокос и банана.

Состојки:

 • 3 банани
 • 1/2 шолја исечкан кокос
 • 2 шолји овесни житарици
 • 1/4 шолја масло
 • 10 гр ванилин шеќер

Начин на подготовка:

 1. Загрејте ја рерната на 180 степени. Излупете банани и направете пире.

   

 2. Во голем сад измешајте пире од банани, овесни снегулки, кокос, масло и ванилин шеќер. Обложете плех со хартија за печење.

   

 3. Наредете го тестото на хартија со помош на лажица. печете 15-20 минути.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)