Мера на чаши за почетници: Направете меки домашни кифли со сирење и шунка

Мера на чаши за почетници: Направете меки домашни кифли со сирење и шунка

Пробајте да ги направите овие меки кифли со сочно полнење.

Состојки:

  • 1 чаша млеко
  • 1 чаша вода
  • 1/2 чаша масло
  • 1 лажица шеќер
  • 10 гр сув квасец
  • 2 јајца
  • 7 чаши меко брашно
  • 100 гр путер
  • 1 1/2 лажица сол
  • полнење по желба солено или слатко

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“:

Повеќе на Готви.мк

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)