Ако имате проблем со сонот – Испијте го ова пред спиење

Ако имате проблем со сонот – Испијте го ова пред спиење

Млекото е неопходно за здравје, се препорачува да се пие секојдневно, а наша препорака е чаша млеко пред спиење.
Млекото придонесува за добар сон, ќе спиете убаво и мирно без да се будите.
Тоа го постигнуваат триптофанот и мелатонинот во него.
Помага за функцијата на многу органи и е извор на протеини.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб