Доручек од само три состојки

Доручек од само три состојки

Одлична идеја за доручек.

Состојки:

  • 5 јајца
  • морков
  • праз
  • сол

Начин на подготовка:

  1. Разматете 5 јајца и додајте малку сол. Потоа еден морков ситно исечкајте на коцки и истото направете го со половина од празот. Сè тоа додајте го во разматени јајца.

     

  2. Загрејте масло, па ставете ја смесата да го покрие дното на тавата.

Деталите за подготовка на овој превкусен ролат погледнете го во видеото во прилог.

Повеќе на Готви.мк

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)