Совети за колачи – Ќе бидат совршено испечени

Совети за колачи – Ќе бидат совршено испечени

Неколку совети за правење вкусни колачи.
Секогаш прво матете ги белките па жолчките, а плехот секогаш треба да биде добро подмачкан со масло, брашно.Се печат во загреана рерна, а се користи и меко брашно.

Ако правите овошен колач се валка овошјето во брашно па се става, за да не пропаѓа.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера