Ако месото добило лош мирис – Вратете го со еден трик

Ако месото добило лош мирис – Вратете го со еден трик

Ако месото ви стоело во ладилник два три дена и добило непријатен мирис, спасете го за да може да се јаде.
Измијте го убаво со ладна вода и половина час оставете го во чај од камилица кој ги впива мирисите и неубавата арома.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера