Многу е здрав и корисен – Зошто да јадеме црвен кромид

Многу е здрав и корисен – Зошто да јадеме црвен кромид

Црвениот кромид е многу корисен и здрав и му помага на телото, треба почесто да ви биде на менито поради многу причини.
Намалува ризик од рак на простатата, желудникот, прочистува, прави детоксикација, добар е за имунитет, а помага и да се намали шеќер во крвта.Кога и да имате прилика, употребете црвен кромид во јадењата, ручеците, салатите или било какви деликатеси.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб