Природна и здрава замена за шеќер – Помага за раст и развој

Природна и здрава замена за шеќер – Помага за раст и развој

Рогачот е многу вкусен и здрав и треба често да го користиме.
Рогачот е природна и здрава замена за шеќер,а има широка примена. Има бакар, железо, селен, цинк, фосфор и уште безброј минерали во составот, има витамини А, витамини од групата Б и Ц и Е.

Го подобрува варењето на храната, има антиоксиданси кои ни помагаат, помага за раст и развој кај децата.

Ги намалува и стресот и депресијата.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб