Не прави поотпорни и издржливи – Чаша треба да ви е секојдневие

Не прави поотпорни и издржливи – Чаша треба да ви е секојдневие

Сокот од цвекло е многу корисе, но не само за крвта, туку од него има бројни здравствени придобивки.
Свежо исцеден сок од цвекло ја зголемува издржливоста на човекот на 20 посто.Има многу минерални соли кои ни ја чуваат енергијата, помага да имаме имунитет, да сме издржливи, се бори со анемија, ја подобрува крвта, а го регулира и притисокот.

Користи и за подобар метаболизам, за имунитет, за срцето и за диета.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб