Крем салата – Микс на вкусови

Крем салата – Микс на вкусови

Направете вкусна салата со моркови.

Состојки:

  • 150 гр. моркови
  • 2 лажици бадеми
  • 1 лажица сок од лимон
  • сол и бибер
  • 400 гр. моркови
  • 1 јаболка
  • бадеми
  • сок од еден лимон

Се мати со миксер јогурт со 2 лажици бадеми, сок од лимон и сол и бибер. Се мијат и лупат морковите и јаболките, се рендаат и се додаваат во преливот, заедно со сечени бадеми и сок од лимон.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера