Дамки од мастило – Извадете ги без рибање

Дамки од мастило – Извадете ги без рибање

Ако направивте дамка од мастило, лесно ќе ја извадите без нервози и мака.
Ако е на тепих навлажнете ја и ставете и сол, па нека стои така 2-3 дена.
Потоа само избришете со сува крпа.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера