Медовик торта – руски меден десерт кој ќе ве освои!

Медовик торта – руски меден десерт кој ќе ве освои!

Подгответе неодолив десерт…

Состојки за кори:

  • 100 гр путер
  • 80 гр мед
  • 1 лажичка прашок за печиво
  • 450 гр брашно
  • 3 јајца
  • 150 гр шеќер

Состојки за крем:

  • 500 гр кисела павлака
  • 240 мл слатка павлака
  • 200 гр шеќер во прав
  • екстракт од ванила

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе на Готви.мк

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)