Стар леб како вкусен оброк: Полнет со спанаќ, јајца и сирење

Стар леб како вкусен оброк: Полнет со спанаќ, јајца и сирење

Рецепт за полнет леб со спанаќ, сирење и јајца. Може да го послужите како доручек, ручек или вечера.

Состојки:

 • 1 векна леб
 • 300-400 гр спанаќ
 • 4 јајца
 • 1 лажица масло
 • 1 чешне лук
 • 1 лажичка сол
 • 1 пакување зденка сирење

Состојки за премачкување:

 • 3-4 лажици масло
 • 1 чешне лук
 • 1/2 веза листови магдонос
 • 1 лажичка ситна црвена пипер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе на Готви.мк

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)