Ударна доза ѓумбир – Напиток за имунитет

Ударна доза ѓумбир – Напиток за имунитет

Направете напиток за здравје и имунитет.
Земете 2 лимони, 2 портокали, 1 корен од ѓумбир, 1 прстофат бибер, куркума.Се цедат портокалот и лимонот, се става рендан ѓумбиор, зачини и се става во блендер.

Секој ден се пие по една мала чаша.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб