Колачите полни крем лесно се расипуваат – Колку им е рокот

Колачите полни крем лесно се расипуваат – Колку им е рокот

Колачите имаат рок на траење и треба да знаеме до кога е безбедно да се јадат.
Колачите со крем имаат рок најмногу четири дена ако се чуваат во ладилник.Особено оние со јајца брзо треба да се изедат.

Се чуваат на ладно до 10 степени.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб