Исцедете го целиот сок од лимонот

Исцедете го целиот сок од лимонот

Ако сакате да извлечете што е можно повеќе сок од лимонот, тогаш има мал трик.Спасот е ако имате микро на 7-8 секунди и потоа исечете го и исцедете го.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт