Сирењето и кашкавалот нема да се ронат со еден трик

Сирењето и кашкавалот нема да се ронат со еден трик

Сирењето и кашкавалот се незаменлив дел од оброците, а има само еден проблем, тоа што некои видови се лепат при сечењето.

Секој пат пред сечење испрскајте го ножот со малку масло.

Така нема да имате проблем.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт