Шпагети за 8 минути

Шпагети за 8 минути

Направете шпагети 8 минути.

Состојки:

  • 500 гр. шпагети
  • 200 гр. шунка
  • 50 гр. путер
  • 100 гр. сино сирење
  • 250 мл. слатка павлака

Подготовка:

  1. Се ставаат шпагетите да се варат во длабока шерпа со сол.
  2. Се топи путер во друга шерпа, се додава ронето сирење, павлака и се загрева.
  3. Се меша на оган додека да почне да зовривва.
  4. Се трга пред да зоврие и се става сечена шунка.
  5. Се ставаат шпагетите на чинија, а горе сос.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт