Тајната за вкусни домашни кнедли – Ви требаат 3 состојки

Тајната за вкусни домашни кнедли – Ви требаат 3 состојки

Направете највкусни домашни кнедли од 3 состојки.

Ви требаат 1 јајце, 3 лажици гриз и многу малку масло.

Се крши и мати јајцето, се става гриз и капка масло и се мати убаво се заедно.

Се ставаат кнедлите со лажиче во супата.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт