Млекото во тетрапак долго ќе трае – Ставете го ова

Млекото во тетрапак долго ќе трае – Ставете го ова

За да го продолжите рокот на траење на млекото, и за да не се расипе ако е веќе отворено, има мал трик.

Во тетрапак пакувањето ставете само прстофат сол.

Вака ќе се спречи да се расипе.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт