Коктел за ноќите со пријатели

Коктел за ноќите со пријатели

Направете вкусен коктел.

Состојки:

  • 1 дл. сок од портокал
  • 1 дл. сок од грејпфрут
  • 3 дл. џин

 

 

Се става се во високи чаши.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт