Фина торта без печење – лесен и вкусен десерт

Фина торта без печење – лесен и вкусен десерт

Брзо и лесно подгответе неодолива торта.

Состојки:

  • 20 пишкоти
  • 1 чаша млеко
  • 30 какао кекси

Состојки за крем:

  • 1750 мл млеко
  • 80 гр брашно
  • 80 гр пченкарен скорб
  • 220 гр шеќер
  • 10 гр есенција ванила
  • 1 јајце
  • кора од лимон

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Гурман ТВ“:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука