Брза торта без јајца, шеќер и брашно: Со само 5 состојки подгответе вкусен десерт

Брза торта без јајца, шеќер и брашно: Со само 5 состојки подгответе вкусен десерт

Брза и едноставна подготовка.

Состојки:

  • 500 гр кравјо сирење
  • 3 јајца
  • 80 гр пудинг во прав со вкус на ванила
  • 100 гр јогурт 2,5%
  • 300 гр смрзнати јагоди

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука