Ако сакате проја ова јадење ќе го обожавате: Фантастичен доручек готов за половина час

Ако сакате проја ова јадење ќе го обожавате: Фантастичен доручек готов за половина час

Одличен рецепт за доручек…

Состојки:

  • 4 јајца
  • 250 гр ситно сирење
  • 100 гр кисела павлака
  • 80 мл масло
  • сол
  • 150 гр брашно
  • 1 лажичка прашок за печиво или сода
  • сусам

Начин на подготовка:

  1. Разматете јајца и сол. Додајте сирење и масло, па добро соединете. Додајте павлака, па повторно разматете, а потоа додајте просеано брашно со прашок за печиво. Намастете тепсија и ставете малку брашно. Ставете ја добиената смеса во тепсија и посипете со сусам. Печете на 200 степени додека не порумени околу половина час.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука