Чизкејк со кафе

Чизкејк со кафе

Брз и вкусен десерт.

Состојки:

 • 90 гр бадеми
 • 1 банана
 • 50 гр овесни снегулки
 • 500 гр младо сирење
 • 1 јајце
 • 2 белки
 • 3 лажици кокосово брашно
 • 1 мерка whey протеин
 • кафе

Начин на подготовка:

 1. За базата измешајте грубо сечкани бадеми, овесни снегулки и банана.

   

 2. За филот измешајте сирење, јајце, белки, кокосово брашно и протеин во прав.

   

 3. На крај премачкајте со кафе и ставете во реерна 35-40 минути на 170 степени.

Уживајте!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука