Ставил 9 јаболка во рерна и преку нив тесто – ова е наједноставниот рецепт

Ставил 9 јаболка во рерна и преку нив тесто – ова е наједноставниот рецепт

Брзо и лесно подгответе вкусен десерт од јаболка.

Состојки:

  • 9 јаболка
  • 9 лажици шеќер
  • 9 лажици џем од јаболка
  • прстофат цимет
  • 9 јајца
  • 9 лажици шеќер
  • 9 лажици масло
  • 18 лажици брашно
  • 9 гр прашок за печиво
  • 1 лажица оцет

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Гурман ТВ“:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука