Тестото брзо ќе нарасне – На ладното време правете вака

Тестото брзо ќе нарасне – На ладното време правете вака

За тестото брзо да се крене, особено во есен и зима кога е ладно, има мал трик.
Ставете го во рерна без да ја вклучите, а под него ставете сад со топла вода.
Вака брзо ќе нарасне од млаката топлина.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт