За два пати да пржите компир во исто масло – Мал трик

За два пати да пржите компир во исто масло – Мал трик

Маслото во кое сте пржеле компир не е препорачливо да се користи повеќе пати, но може да го искористите два пати со мал трик.Ставете лушпа од јајце во маслото.

Таа впива се што не е добро, а потоа едноставно фрлете ја и искористете го маслото.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт