Гибаница спремна за 35 минути

Гибаница спремна за 35 минути

Вкусно јадење кое ќе го обожавате!

Состојки:

  • 500 гр кори за пита
  • 500 гр ситно сирење
  • 2 јајца
  • сол
  • 2 лажици гриз
  • 100 мл масло
  • 150 мл јогурт
  • 150 мл кисела вода
  • 1/2 лажичка прашок за печиво

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт