Бадем смути

Бадем смути

Направете смути со бадеми.

Состојки:

  • 1 шолја бадеми
  • 600 мл. јогурт
  • 1 лажиче ванилин шеќер
  • 1/2 лажички мелено каранфилче
  • мед

Се матат јогуртот и ванилин шеќер. Се ставаат во шолја со целит бадеми и каранфилче горе. На врвот ставете и малку мед по желба.

 

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт