Авокадо смути за имунитет

Авокадо смути за имунитет

Направете авокадо смути.

Состојки:

  • 1/2 зрело авокадо
  • 2 киви
  • 1 лажица сок од лимета
  • 100 мл. млеко
  • 1 лажица мед

Се става се во блендер и се пие.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко