Намалува притисок и холестерол  – Вистински избор за оцет

Намалува притисок и холестерол  – Вистински избор за оцет

Јаболковиот оцет и вкусен и здрав и се препорачува често да се користи.
Има ефекти за здравјето на кардиоваскуларниот систем.Супер делува на срцето, намалување притисок и холестерол.

Права одлука е да го замените видот на оцет кој го користите со јаболковиот.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт