Ставете вода додека матите јајца – Мала тајна од кујната

Ставете вода додека матите јајца – Мала тајна од кујната

Ако сакате кајганата која ја правите да биде како перниче, има мала тајна.
Додека ги матите јајцата, во садот ставете лажиче до две вода.Така ќе добијат јајцата мека текстура.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко