Сок од портокал или лимон – Трик за секоја домаќинка

Сок од портокал или лимон – Трик за секоја домаќинка

Ако спремате нешто со сок од портокал или лимон, тогаш има мал трик како да добиете повеќе сок.
Ставете ги неколку секунди во микро портокалот или лимонот да се загреат.Кога ќе ги цедите ќе излезе повеќе сок.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко