Намирница за пред спиење – Нема да се разбудите ниту еднаш

Намирница за пред спиење – Нема да се разбудите ниту еднаш

Ако имате проблем со несоница или будење во текот на вечерта, тогаш решението е во намирница која сите ја имаме дома.
Шолја топло млеко може да има многу смирувачки ефект.Триптофанот смирува, калциумот ја забрзува апсорпцијата.

Ќе се смирите и заспиете веднаш.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко