Правило кога пржите во тава – Една мала грешка го уништува ручекот

Правило кога пржите во тава – Една мала грешка го уништува ручекот

Секогаш кога треба да пржите нешто во тава, има важно правило.
Никогаш не ја пренатрупувајте тавата, подобро земете поголема тава.Тајната е во тоа што така храната рамномерно ќе се испржи, додека во натрупаната некои делови нема да се испржени убаво.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт