Бел сос за салата – Станува кремава и три пати повкусна

Бел сос за салата – Станува кремава и три пати повкусна

Направете вкусен сос за салата.

Состојки:

  • 2 лажици мајонез
  • 2 лажици јогурт
  • 2 лажички јаболков оцет
  • 2 лажички мед или јаворов сируп
  • сол и бибер

 

Се меша се заедно и се става на салата.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт