Рецепт за уштипци кои секојпат успеваат

Рецепт за уштипци кои секојпат успеваат

Испробан рецепт за уштипци кои секогаш успеваат.

Состојки:

  • 14 лажици брашно
  • 1 јајце
  • 1 шолја јогурт
  • пола кесе прашок за пециво
  • масло и сол

Подготовка:

  1. Се става брашно во сад со прашок за пециво и сол и се меша.
  2. Се мати јајце и се става заедно со јогурт.
  3. Се меша се убаво.
  4. Се вади со лажица и се пржи од смесата на врело масло.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко