Пита со месо без кори

Пита со месо без кори

Ако немате време или ве мрзи да готвите, подгответе ја оваа брза и едноставна пита.

Состојки:

  • 500 гр мелено месо
  • 60 гр кромид
  • сол
  • бибер
  • масло
  • 4 јајца
  • 10 лажици брашно
  • 1 лажичка прашок за печиво
  • 2 лажици пармезан
  • 180 мл јогурт

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт