Зачини за ориз – Кои најдобро го надополнуваат вкусот

Зачини за ориз – Кои најдобро го надополнуваат вкусот

Постојат зачини кои го прават оризот уште поубав.
Деликатесот најдобро оди со ѓумбир и кардамом, куркума и кари.
Оди и со каранфилче во прав, црвен пипер и лук во прав, а секако незибежни се вегета, ол и бибер.
Ставајте ги овие зачини и секој пат ќе имате различен деликатес.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт