Исчистете ги веницијанер ролетните лесно – Олеснете си

Исчистете ги веницијанер ролетните лесно – Олеснете си

Постои трик како брзо и лесно да ги светнете венецијанер ролетните дома, кои се ситни и тешко достапни за чистење.
За да не ги вадите и миете, исчистете ги со мокар чорап кој ќе ги фати темелно сите делови.Обидете се.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко